همسفران مهر
لژیون همسفر نگین_کنگره60
درباره وبلاگ


در حلقه مهر گرد هم جمع امده ایم تا به اشتراک بگذاریم روشنایی و نور را. نوری که ریشه در ظلمت دارد، نوری که احیا میکند، نوری که میرهاند...
امید است که بتوانیم با اموزش علم بزرگ کنگره60 سهم کوچکی در زمینه درمان اعتیادو رهایی از بند اهریمن داشته باشیم

مدیر وبلاگ : همسفر نگین
                           

به نام قدرت مطلق الله

دستور جلسه ی روز دوشنبه مورخ 1396/7/10 لژیون هم سفران مهر با استادی سر کار خانم نگین  و دبیری همسفر مرضیه شروع به کار کرد. در ابتدا استاد اینگونه سخن آغاز نمودند:

سلام دوستان نگین هستم یک همسفر،الهی شکر که میبینمتون و امیدوارم عزاداری هاتون مورد قبول واقع شده باشه وامیدوارم حسابی در این شب ها همدیگر را یاد کرده باشید و خداوند حاجتی که مورد نظرتان است اگر به خیر و صلاح شماست برایتان رقم بزند.

در ابتدا همسفر نیره پیامی از وادی سیزدهم خواندند:

جهان؛آرامگاهیست که اگر در پی دغدغه های دیگر نباشی، به کهکشانهای اطراف نیز سفر می کنی و خلقت را،هستی را،نیرو و قدرت و انرژیهای بی انتها را،چون رشته های انوار مشاهده خواهی نمود؛ اما بایستی آرامش و آسایش اندیشه،مهیا شود

 با پایان چهارده جلسه دبیری همسفر مهلا، همسفر مرضیه به عنوان دبیر لژیون انتخاب شدند، این جایگاه را به خانم مرضیه عزیز تبریک می گوییم و امیدوارم ایشان را در جایگاه های بالاتر ببینیم.

در سی دی نگاه چه آموختیم:

همسفر مرضیه: آقای مهندس می فرمایند چندین سال پیش در کنگره مشکلاتی به وجود آمد به علت اعتمادهایی که به بعضی افراد شد. داستانی را تعریف کردند: در افریقا بودیم و خوراکی های ما تمام شده بود، یک بومی آمد پیش ما و گفت من گیاهان اینجا را می شناسم و برای ما می خواست خوراک تهیه نماید. چند روزی که با ما بود و ما به خیال خود که او برای ما غذا تهیه می کند، از غذاهای خود به او دادیموقتی که خوراک های ما تمام شد و به یک مکان بسیار بدی رسیده بودیم ما را رها کرد و رفت.در زندگی به دنبال این هستیم که کارهایمان به عهده ی دیگران بیندازیم، در بعضی موارد خودمان دست از تلاش برمی داریم تا دیگران کار ما را درست کنند ولی خیلی کم اتفاق می افتد که کسی واقعا کار شما را حل کند.

یک روستایی با مشکل مالی روبرو می شود پس به شهر می رود تا گوسفند خود را بفروشد، در شهر گوسفند او را می دزدندوقتی از دیگران سراغ می گیرد راه بیایابان را نشانش می دهند. در بیابان فردی را می بیند که سر قناتی نشسته و گریه می کند که سکه های من در قنات افتاده و اگر بتوانی سکه ها دربیاوری به تو 20سکه طلا می دهد.روستایی همه لباسهایش را درمیآورد و وارد قنات می شود ،از توی چاه هرچه داد می زند کسی جواب نمیدهد و فرد تمام لباس ها و الاغ روستایی را دزدیده بوده.این فرد بومی که می آید کاری نداره شما چقدر فهمیده هستید، این شمایید که تصور می کنید مرغ همسایه غازه و شمایید که فکر می کنید این فرد مشکل شما را حل می کند.

آقای مهندس روی پایه های مالی بسیار تایید کردند و فرمودند سعی کنید پس انداز کنید و پایه های مالیتان را محکم کنید. کسی که پایه ی مالی محکمی دارد، اعتماد دارد و قوی می شود و اگر به مالی رسیدید فخر نفروشید، آرام ومتین باشید.

دو گروه افراد هستند :گروهی که فقط ناله می کنند و چیزی در بساط ندارند و گروهی هستند که فقط با جانم و عزیزم و..حرف میزنند که به آنها مخلص می گویند ولی مخلص واقعی کسانی هستند که برای شما از جان و مال میگذرند وبدون هیچ توقعی به شما کمک می کنند.

به کم قانع باشید و همیشه دنباله رو رود باشید نه جوی های کوچک،به دنبال چشمه های کوچک نروید که زود خشک می وند و نتیجه ایی ندارد.نگاهمان را تغییر دهیم و به هر چیزی درست نگاه کنیم.

خانم نگین اینگونه ادامه دادند :

خیلی وقت ها در زندگیمان منتظر این هستیم که یک نفر بیاید و زندگی ما را درست کند و مشکلات ما را حل کند .تا زمانی که خودتان فکر نکنید و به دنبال راه حل نباشید و فقط به دنبال این باشید که مسئولیت را از دوش خود بردارید تا کسی برای شما کاری انجام دهد، هیچ معجزه ایی در زندگی شما اتفاق نمی افتد.خیلی وقت ها ما می آییم مسائلم را به کسی می گویییم و این کار هم باعث میشه اون مسئله برای ما خیلی بزرگ شود و هم برای دیگران خیلی بزرگ می شود مثلا با مسافرتان مشکل دارید و این مشکل را برای همه ی اطرافیانم بازگو می کنید به غیر از اینکه دید آدم هایی که اطرافتان هستند را نسبت به مسافرتان خراب می کنید، دیگران هم خیلی راحت به خودشان اجازه می دهند درباره ی اون آدم قضاوت کنند. اطرافیان شما نمی دانند در زندگی شما چی بوده و یک طرفه دارند موضوعی را از سمت شما می شنوند بدون اینکه طرف مقابل حرفی زده باشد و امکان دارد راهکاری به شما بدهند که زندگییتان را خراب تر کند در صورتی که اگر بشینید فکر کنید و میزان خطاها و اشتباه های خودتان را ببینید شاید خیلی راحت تر به این می رسیدم که په کاری کنم که مناسب تر باشد و مشکل من را حل کند.

خیلی وقت ها شده رهجوها می گویند خانم نگین هر چی شما بگویید، من راهکارم را پیشنهاد می دهم ولی تصمیم گیرنده شمایید چون من توی زندگی شما نیستم و با مسافر شما و اطرافیان ارتباط مستقیم ندارم؛ من فقط به شما قانون کاری را می گویم ولی شما باید ببینید چه جوری عمل کنید بهتر است.تا جایی که می توانید با افرادی مشورت کنید هم مورد قبول شما باشند هم اینکه بتوانند به شما کمک کنند و آنقدر باید آگاهی شما بالا رود که خودتان تصمیم گیرنده ی اصلی باشد و بدانید هیچ کسی به غیر از خودتان نمی تواند به شما کمک کند و هیچ کسی به غیر از خودتان نمی تواند دست شما را بگیرد و بلند کند، دیگران می توانند قوت قلب شما باشند ولی کسی که در نهایت می تواند به شما کمک کند خودتان هستید.

آقای مهندس به شدت روی مسئله مالی تاکیید داشتند، ما در کنگره خودشناسی می کنیم و گره های وجودیمان را باز کنیم و مشکلاتمان را حل کنیم،بفهمیم مسیری که می رفتیم درست بوده یا نادرست و کجای این زندگی هستیم. همه ی این کارها درسته در کنگره انجام می گیرد ولی در کنار این ها مادیات هم اهمیت دارد به خاطر اینکه ما شعار نمی دهیم، ما زندگی ولقعی می کنیم. کسانی که پول داشته باشند، سفر اول برای آنها خیلی راحت تر است چون وقتی دغدغه ی مالی نداشته باشی تمام تمرکرت را روی سفر،حرکت و درمان می گذاری ولی اگر در کنار این مسائل دغدغه ی مالی هم داشته باشی نصف استرس روی مسائل مالیه و مدام نگران قسط و اجاره خونه و... هستید.

یکی از آموزش های مهم کنگره این است که پایه های مالی زندگیتان را محکم کنید.آقای مهندس می فرمایند ما نمی گوییم مادیات خیلی مهم است و معنویات دیگر ارزشی ندارد، ما نمی گوییم پایه های مالی زندگیتان را از هر طریقی محکم کنید، ما می گوییم پایه های مالی را از راه صراط مستقیم محکم کنید و هیچ تناقضی با هم ندارد. کسی که درست فکر می کند می داند در زندگی باید چه کاری انجام دهد. من اگر الان دارم به خودم سختی می دهم و فلان خرج را نمی کنم چون هدف دارم ، می دانم می خواهم خونه بخرم یا باید پس اندازی داشته باشم که اگر نیاز به پول داشتم، مشکلی نداشته باشم.هرچه قدر پایه ها ی مالی زندگیتان محکم تر و قوی تر شود شما قدرت بیشتری برای حل کردن مشکلات و مسائل پیدا می کنید.برای تبدیل شدن به انسان قوی اولین چیز، قدرت مالی است چرا که قسمت اعظم ذهن در آرامشه که خودم میتوانم از پس مشکلاتم بربیایم و این باعث میشه تمرکزم روی مشکلات خودم وگره های وجودی خودم بیشتر شود.

اگر حتی ماهیانه 50 هزار تومان دارید باید 10 تومان از این پول را پس انداز کنید، همین 10 تومن ها در طی 5 ماه میشه 50 تومان و همین جایی به نیاز دارید به شما کمک می کند. چیزی که پس انداز می کنید را نیازی نیست به دیگران بگویید.از امروز دفترچه ی خرج و مخارج تهیه کنید که در ماه چقدر خرج می کنید و در آخر ماه چک کنید چه خرج هایی اضافی بود، کدوم خرجا را می توانستیم جایگزین کنیم یا اصلا نیازی به اون خرج نداشتیم.وقتی آقای مهندس روی مسائل مالی تاکیدد می کنند یعنی خیلی مهمه پس پس انداز کردن را یاد بگییرید(سکه و الیزابت بخرید، قلک داشته باشید)

آدم باهوش، با تفکر و آموزش دیده مقداری از پولی که بدست می آورد را پس انداز می کند و مابقی را به نحوه احسن خرج می کند. پس انداز یکی از پله های تزکیه و پالایش است (وادی پنجم) و دلیلی هم ندارد کسی از مقدار پس اندازتان اطلاع داشته باشد.

به بچه هایتان باید راه و روش درست زندگی کردن را یاد بدهید، به شخصیت بچه هایتان هویت دهید و به آنها قوی بودن را یاد دهید نه اینکه هر وقت آنها پول خواستند در اختیارشان قرار دهید به آنها درست خرج کردن را یاد بدهید.

آقای مهندس فرمودند انسانها به سه دسته تقسیم می شوند:جان نثاران، آدم هایی که فقط گریه می کنند و حرف میزنند و آدم هاییاهل عمل هستند.دسته ی اول کسانی هستند که هیچ ندارند و هر وقت دچار مشکل می شوید می خواهند از شما نفع ببرند و توقع دارند در مشکلاتشان کمکشان کنید. دسته ی دوم آدم هایی هستند که فقط حرف می زنند و وقتی کاری از آنها می خواهید نمی توانند انجام دهند. دسته ی سوم آدم هایی هستند که فقط کافیه بگیید من مشکل دارم و آدم های اهل عملی هستند، یا علم کاری را دارند و در حل مشکل کمک می کنند و یا مال دارند و می توانند کمک کنند و یا اینکه نه مال دارد و نه علم ولی به تو خدمت می کنند مثلا هر روز ماشینشان در اختیارتان قرار دهند و یا بدون هیچ چشم داشتی و قضاوتی به حرف های شما گوش می دهند و تسکین درد می کنند (ما جز کدام دسته از آدم ها هستیم؟!!)

نکته ی دیگری که آقای مهندس خیلی تاکیید کردند ،اینکه به امورات زندگیتان توجه کنید، به کارهای روزمره و مدام می گویید درست میشود با غفلت از این ها نگذرید شاید این ها بندهایی شد که دست و پاهیتان را ببندد.سوء تفاهم های کوچکی که هست را در موردش حرف بزنید چرا که همین مسائل کوچک تبدیل به گره ی خیلی بزرگ می شود و به لایه های زیرین می رود پس هر بار بحثی ب وجود می آید چنگ میزنید به مسائل قبلی و مسائل را بزرگ تر می کنید چون موقع ایی که باید حلش می کردید ازش ساده عبور کردید و سپردیدش به خداوند تا حلش کند. ریشه ی مشکلاتتان را پیدا کنید، بعضی او قات خودتان می توانید به تنهایی حل ککنید و بعضی اوقات نیاز هست که با همسرتان در میان بگذارید(زمان مناسب، مکان مناسب و الفاظ مناسب)آقای مهندس می فرمایند مشکلات ما شبیه چک سفید امضاست که دست دیگران میدهیم و نمیدانیم کی و چگونه خرج میکنند.در شعر تولد می گوییم غفلت بلای جون است اگر غفلت کنید در زندگیتان دچار مشکل می شوید و بعدا بندهایی به دست و پاهایتان میشوند.

نسبت به خودتان کم توقع نباشید، نسبت به خودتان دچار ناامیدی نشوید (نگویید من همینم که هستم و باید با همه ی محدودیتام باید تا آخر زندگی کنم)خودتان را اینگونه که هستید دوست داشته باشید و بپذیرید خودتان را همانگونه که هستید و سپس در جهت تکمیل و رشد خودتان حرکت کنید. )با حرکت راه نمایان می شود)

در سی دی فلز وجودی چه آموختیم:

همسفر هانیه: جناب امین می فرمایند ما دو نوع غذا داریم ، غذایی که قابل تغییر هست و غذایی که قابل تغییر نیست، اون غذایی که قابل تغییر است همان چیزیست ما با کسب کردن علم و تلاشمان می توانیم مسیر زندگیمان را تغییر دهیم مثلا برای ما مقدر شده که کنار یک مصرف کننده زندگی کنیم در این صورت اگر ما تلاش کنیم می توانیم شرایط را تغییر دهیم ولی غذایی هست که قابل تغییر نیست و هرچقدر ما برای آن انرژی صرف کنیم و تلاش کنیم به نتیجه نمی رسد.

آقای مهندس می فرمایند با توجه به زندگی که ما داشتیم و اعمالی که در گذشته انجام دادیم برای ما تقدیر می شود که چه زندگی داشته باشید مثلا قراره من ده سال در تاریکی اعتیاد باشم چون اعمای داشتم که این تاریکی برایم تقدیر شده و در این ده سال هرچه تلاش کنم رها نمی شود چون در رهن اعمالی هستم که انجام دادم ولی موقعی هست که من بدهی که داشتم صفر شده و اذن صادر می شود که با تلاش من تقدیر تغییر کند.

آقای امین می فرمایند یکسری افراد را هرچه تلاش کنید نمی توانید کمکشان کنید چون  برای این افراد هنوز اذن صادر نشده که از تاریکی خارج شوند و تا وقتی شما به آنها نور بتابانید و محبت کنید آنها در مسیر درست حرکت می کنند و زمانی که شما نورتان را از روی آنها بردارید آنها به جای  قبلی برمی گردند چون آنها از درون تغییر نکردند و زمانش برای آنها نرسیده که آنها بتوانند وارد روشنایی شوند.

خانم نگین : آقای امین اینجوری شروع می کنند؛ فضا، مکان،قضا، هر چیزی که هست دو حالت دارد یا اینکه شما این ها را می توانید تغییر دهید و یا اینکه قابل تغییر نیستند.

در دسته ی اول شما باید علم اون مسئله را داشته باشید و اذنش صادر شده باشد تا بتوانید فضا و مکان را تغییر دهید.یکی از دلایلی که نیاز هست خانواده در کنگره آموزش ببیند اینکه باید علم درمان را یاد بگیرند تا بتوانند فضای خانه و خانواده را تغییر دهند.پس اول باید آموزش ببینیم تا بتوانیم فضا و یا مکانی را تغییر دهیم در صورتی که اذنش صادر شده باشد یعنی خواسته ی تغییر فضا یاا مکان در فرد وجود داشته باشد و وقتی این خواسته وجود دارد خود فرد هم تلاش می کند تا از این نکان و فضا خارج شود.ی  وقتایی برای فردی ده سال به کنگره می آیید و هر کاری می کنید این آدم از اون فضا نمی خواهد رها شود در اینصورت تو داری تمام انرژی و علم و دانشت را میذاری برای اون آدم تا فضا را تغییر دهی و این اتفاق نمی افتد و حتی اگر خودت به موضوع ادامه بدهی حال خودتو خراب کردی و امکان داره از مسیر منحرف شوید.گاهی مواقع باید هجرت کنید، باید رها کنید. خیلی وقت ها اگر دارید زور می زنید تا چیزی را تغییر دهید و نمی شود باید رها کنید و دست از تلاش بردارید (رسیدن به یک شغل، خریدن خونه) فضاهای غیر قابل تغییرتان را بپذیرید و زمان دهید تا قفلش باز شود . کسانی  می توانند هجرت کنند و رها کنند که به علم رسیدند و عمل سالم انجام دادند و دانایی آنها بالا رفته و الان می توانند تشخیص دهند که باید رها کنند و یا هجرت کنند.

در پایان لژیون با دعای اعضا پایان یافت. 
دستور جلسه ی آینده  سی دی دود و ادامه ی سی دی فلز وجودی


 

 

نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره60، سی دی نگاه، سی دی فلز وجودی،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 02:24 ب.ظ
DTX-3 - ВЫВОДИТ ПАРАЗИТОВ И ЗАЩИЩАЕТ ОТ ПОВТОРНОГО ЗАРАЖЕНИЯ ЗА ОДИН КУРС!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :