همسفران مهر
لژیون همسفر نگین_کنگره60
درباره وبلاگ


در حلقه مهر گرد هم جمع امده ایم تا به اشتراک بگذاریم روشنایی و نور را. نوری که ریشه در ظلمت دارد، نوری که احیا میکند، نوری که میرهاند...
امید است که بتوانیم با اموزش علم بزرگ کنگره60 سهم کوچکی در زمینه درمان اعتیادو رهایی از بند اهریمن داشته باشیم

مدیر وبلاگ : همسفر نگین
دوشنبه 30 مرداد 1396 :: نویسنده : همسفر مهلا
    

 به نام قدرت مطلق الله

دستور جلسه ی روز دوشنبه مورخ 1396/5/9 لژیون هم سفران مهر با استادی سر کار خانم نگین شروع به کار کرد. در ابتدا استاد اینگونه سخن آغاز نمودند:

سلام امیدوارم حالتان خوب باشه و هفته ی خوبی را سپری کرده باشید.

اینکه شما چقدر بخواهید ظرفتون را پر کنید بستگی داره به خودتان، یادم نمیاد زمانی که خانم مرجان عزیز به خدمت اصرار کرده باشند به خاطر اینکه اعتقاد داشتند کسی که می خواهد حالش خوب باشه خودش باید حرکت کند و این شمایید که با حرکت های خودتان رزق و روزی دریافت کنید .

اگر می خواهید حالتون خوب باشه ، در مسیر تزکیه و پالایش باشید و می خواهید حرکت کنید باید خدمت کنید.

همسفر اعظم پیامی از سردار با عنوان تقدیر خواندند:

"آنچه در تقدیر است ،آن به انجام می رسد

اما اعمال ما در خطوط تقدیر، نقش بسیار مهمی دارند که به آن شکل دیگری می دهند."

( در اینجا فکر  می کنم تقدیر، برخورد تفکرات ما با یک موضوع باشد، چون یک واقعه می تواند ابعاد مختلفی در اندیشه ما به وجود آورد، به عبارت دیگر، یک واقعه می تواند ما را نابود نماید (اندیشه منفی) و یا می تواند برای ما درس خوبی باشد)

یاد الله در هرجا ، یاد خود از قطره به اقیانوس است. پسرم فراموش نکن تو در عالمی ، درختی تنومند بودی که بودنها ادامه است:

در انسان، هیچگاه فعل گذشته، صادق نیست؛ زیرا جاری است .

در اندیشه اید که زمان را به مهار خود درآورید ما بر شما که کاملا فصل جدیدی را شروع نموده اید، هیچ ایرادی نداریم. زیرا شما کتابس زنده هستید که هر لحظه، یک ورق آن با دقت و ظرافت خاصی با در نظر گرفتن تمامی حاتل های قطب، حک می شود. پس باید کاری بشود که به گذشته، رجوع ننمایید.

صفحه ها همه تمیز و پررنگ نوشته بشود و این همان قالبی است که گفتیم از بیداری نیروهای خفته ی بدن، این احساس را کاملا حس می نمایید. درخت صاف، نمودار است و شکوفه های سفیدف نوید رهایی شما و پایان اسارت از آنچه نمی دانستید و امیدوارم که در راه خود، قدم های بسیار مفیدی بردارید و مسایل را به خوبی آنچه که گفته شد حل کنید و به پایان برسانید.

از سی دی حرمت چه آموختیم:

همسفر مرضیه : هرچیزی حرمتی دارد،حرمت به معنای حریم است.انسان ها،جامعه و حتی

                   جاده ها هم حریم دارند.اگر حریم رودخانه را حفظ نکنیم و در کنار رودخانه ها ساخت و ساز کنیم ، سیل باعث تخریب ساخت و سازها می شود .

در کنگره نیروی قضایی نیست چراکه  هر کس مسئول کار خودش است .در کنگره هیچ گونه رابطه ی تجاری و مالی وجود ندارد و همین موضوع باعث وجود آرمش در کنگره است . دیگر حرمت های کنگره سرزنش نکردن دیگران است، الفاظ زشت به کار نبریم ،طائفه و قبایل دیگر را مسخره نکنیم، با احترام با دیگران صحبت کنیم ،بحث سیاسی نکنیم

همسفر بهناز :حرمت ، حریم چیزی را نگه داشتن است و این حریم می تواند هر چیزی باشد مثلا وقتی ما در خانواده با فردی صحبت می کنیم باید بدانیم چگونه با او برخورد کنیم .آقای مهندس فرمودتد باید با راهنمای خودت و رهجوی خودت مثل هم صحبت نکنیم و در ادامه فرمودند این روابط ما هست که به دیگران اجازه می دهد دیگران با ما چگونه برخورد کنند.هدف کنگره درمان اعتیاد است نه اینکه ارتباط فامیلی و یا از بیرون داشته باشیم .آقای مهندس می فرمایند هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد و اگر این ها رعایت نشود دچار مشکل می شویم. ما نباید حرف کسی را قطع کنیم و یا پشت سر دیگران غیبیت کنیم و ما به کنگره می آییم که روابط صلح آمیز را یاد بگیریم.

در کنگره باید از لباس و پوشش مناسب استفاده کنید و مسئولیتی که در کنگره به ما داده شده درمان اعتیاد است و بیرون کنگره هیچ مسئولیتی  نداریم .اگر این حرمت ها نبود ما نمی توانستیم با آرامش در کنار هم جمع شویم و آموزش ببینیم و همین حرمت ها باعث شده کنگره 60 سالیان سال پابرجا بماند.یکی دیگر از حرمت ها حفظ لوازم شخصی است ( مالتو سفت بگیر همسایتو دزد نکن ) کسی که نتواند از موبایل خود مراقبت کند چگونه از زندگی خود مراقبت می کند؟!!!!همه یمدارک خود را در کیف نگذارید و جوری نباشه که که اگر کیف شما را دزدیدند همه ی مدارک شما نابود شود .

آقای مهندس می فرمایند ما همه چیز در کنگره به شما داه ایم به صورت رایگان و باید بدانیم همه ی این ها نعمت است و نباید اعتراض کنیم .

همسفر مهری : آقای مهندس می فرمایند در کنگره مبادا کسی به دنبال عضو برای شرکت های هرمی باشد که در این صورت باید از کنگره بیرون رود حتی اگر مشروع و قانونی باشد .در کنگره باید حریم نگه داریم و حتی ااین در خانواده هم هست که باید نسبت به دیگران حد و مرز داشته باشیم .

خانم نگین در ادامه فرمودند:

آقای مهندس در سی دی اشاره می کنند که تنها نوشتاری که در کنگره دو بار خوانده می شود  حرمت است  و این به علت اهمیت زیاد این موضوع است . و اگر به این موضوع فکر کنیم که ما در حالت عادی شاید نتوانیم با هم ارتباط داشته باشم ولی در کنگره تعداد زیادی مصرف کننده و تعداد زیادی همسفر در کنار هم قرار گرفته اند و خیلی مرتب و با نظم رفت و آمد میکنند و همه ی این ها به خاطر حفظ حرمت است.

اگر خودتان را موظف بدانید که بع تمام بندهای حرمت احترام بگذارید و اجرا کنید خودتان را بیمه کرده اید . آقای مهندس در سی دی گردباد می فرمایند آدم هایی که قوانین را رعایت نمی کنند وارد گردباردی می شوند و در نهایت پرت می شوند بیرون .

وقتی حرمت را رعایت می کنیم یعنی غیبت نمی کنیم ، سرزنش نمی کنیم ، دروغ نمی گوییم واگر حتی این موارد را در جلسات کنگره یاد بگیریم و تمرین کنیم ، در زندگی شخصی هم می توانیم  رعایت کنیم .ما همه به دنبال این هستیم که هیچ گونه اصطحکاکی با دیگران نداشته باشیم و این با مشخص کردن خط قرمزهای خودمان است .در سی دی حرمت آقای مهندس می فرمایند این شمایید که به دیگران می گویید آیا به حریم خصوصی شما تجاوز کنند یا نکنند!!! پس اگر می خواهید کسی وارد حریم خصوصی ما نشود نباید وارد حریم خصوصی دیگران شویم و اگر ما وارد حریم خصوصی دیگران نمی شویم ولی دیگران می شونند به این علت است که آنقدر که خط قرمزهای دیگران را پر رنگ کردیم، خط قرمز های خودمان را پررنگ نکردیم.

پس خیلی خیلی مهم است که حرمت خود را حفظ کنیم ، خیلی از اوقات ما حرمت خود را حفظ نمی کنیم ولی توقع داریم حرمت ما را نگه دارند. وقتی من رازدار خودم نیستم و اشتباهات خودم را می گویم نباید از رفتار دیگران ناراحت شوم .کسی که رازهای خودش را به دیگران بگوید مثل این است که چک سفید امضا دست دیگران بدهد و دیگران می توانند هر استفاده ایی از این چک کنند.

در کنگره الویت ما درمان است  و این جا تنها جایی است که با تمام اختلافاتی که داریم (شغلی ، مالی، تحصیلی و ...) ففقط و فقط به عشق همدیگر را در آغوش می کشیم و با دیدن همدیگر کلی انرژی می گیریم و اگر حرمت کنگره را رعایت نکنیم شاید حس های ما نسبت به یکدیگر تغییر کند و از بین می رود.

در پایان لژیون با دعای اعضا پایان یافت 
دستور جلسه ی آینده  سی دی تکنولوژِی،ادامه ی وادی ششم 

نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره60، درمان اعتیاد، سی دی حرمت،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 31 مرداد 1396 06:00 ب.ظ
hello there and thank you for your info – I've certainly picked up something new from right here.
I did however expertise a few technical issues using this website, as I experienced to reload the web site a lot of times previous to I could get it to load correctly.
I had been wondering if your web hosting is OK? Not that I
am complaining, but slow loading instances times will often affect your placement in google and could damage your
high-quality score if ads and marketing with Adwords.
Well I am adding this RSS to my email and could look out
for much more of your respective fascinating content.
Make sure you update this again very soon.
سه شنبه 31 مرداد 1396 09:39 ق.ظ
خداقوت مهلای عزیز
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :